Facebook Instagram TikTok
Masz pytania?
Zadzwoń!
Zadzwoń do nas
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń. +48 880 401 550 biuro@usjdmcars.com
US & JDM Cars / Import z USA / Procedura importu

Procedura importu.

Etap 1: Wybór pojazdu

Początkiem naszej współpracy jest ustalenie wymagań co do marki, modelu, rocznika i wyposażenia auta, które chcesz importować. W przypadku lekko uszkodzonych pojazdów określimy również zakres ewentualnych szkód podlegających naprawie. Kontakt z klientem odbywa się poprzez kontakt telefoniczny, WhatsApp, mailowy lub poprzez nasz fanpage na Facebooku.

Etap 2: Znalezienie odpowiedniego pojazdu

Po sprecyzowaniu informacji z kroku pierwszego, klient uiszcza kaucję w wysokości  4000 zł (w wypadku pojazdów o wartości do 15000 USD) lub 7000 zł (w wypadku pojazdów o wartości powyżej 15 000 USD). W przypadku przegrania licytacji, w/w depozyt jest w pełni zwracany klientowi, lub może być zatrzymany na poczet licytacji kolejnych pojazdów za zgodą Klienta. Kaucja stanowi również zabezpieczenie finansowe transakcji – jest ona formą zabezpieczenia dla nas w przypadku wycofania się przez Klienta z zakupu wybranego pojazdu oraz pokryciem „kary” narzuconej przez dom aukcyjny w przypadku rezygnacji licytującego. Następnie nasz specjalista przygotuje dla państwa wstępną ofertę, wysyłając mailowo, lub przez Messengera linki do aut które leżą w sferze zainteresowań klienta.

Po potwierdzeniu przez klienta która z propozycji go interesuje, zasugerujemy cenę na której może zakończyć się aukcja, oraz wyliczymy również wszystkie pozostałe wydatki ponoszone przez klienta, poczynając od kosztu prowizji domu aukcyjnego, transportu lądowego i morskiego, rozładunku aż do opłat celno-skarbowych.

Warto nadmienić, że poszukiwanie właściwego pojazdu może trwać do kilku tygodni – wszystko zależy od preferencji i życzeń klienta. Pojazdy są następnie weryfikowane w bazach Autocheck oraz Carfax, w celu potwierdzenia historii pojazdu oraz pochodzenia.

W przypadku lekko uszkodzonych pojazdów określimy również zakres ewentualnych szkód podlegających naprawie.

Etap 3: Podpisanie umowy

W momencie gdy klient jest zainteresowany przystąpieniem do licytacji, nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem tejże licytacji, nasz specjalista spisze z państwem umowę, którą otrzymacie Państwo mailem.

Etap 4: Licytacja

Ostateczna aukcja trwa około jednej do dwóch minut, a czas na podbicie stawki to tylko 5 sekund, z tego też powodu wcześniej ustalamy z klientem budżet w jakim musimy się zmieścić.  Aukcję można podglądać z ekranu swojego komputera lub smartfona, część klientów lubi licytować z nami na telefonie, lub udaje się do naszego biura.

Etap 5: Dokonanie płatności

Jeśli wygrasz aukcję, musimy w ciągu 48 godzin wpłacić całą kwotę za licytowany pojazd na konto domu aukcyjnego. Płatność jest możliwa w złotówkach na nasze konto w Alior Banku lub w dolarach bezpośrednio do USA. Pieniądze muszą zostać zaksięgowane na naszym koncie do godziny 12:00 dzień po wygranej aukcji, aby na czas zostały przelane do USA lub Kanady. Pomoże to uniknąć tzw. late payment fee – opłaty za spóźnioną płatność ( 50 USD w Copart i 2% w IAAI).

Etap 6: Transport z domu aukcyjnego do portu

Po opłaceniu pojazdu w USA w Copart/IAAI, dokonujemy odbioru pojazdu z domu aukcyjnego i następnie transportujemy go do najbliższego portu, dążąc do minimalizacji kosztów transportu.

Dysponujemy własnymi centrami przeładunkowymi w takich miejscach jak Chicago, Houston, Los Angeles, Miami, Nowy York, Savannah, oraz Toronto. 

Etap 7: Eksport i fracht morski

Następnym krokiem jest załadunek do kontenera oraz na statek płynący do Europy. Na naszym Panelu klienta pojawią się zdjęcia auta z aukcji, z portu, a także link do śledzenia kontenera oraz statku którym będzie on płynął.

Etap 8: Odprawa celna i transport do Polski

Następnym krokiem jest rozładunek pojazdu w porcie w Bremerhaven oraz procedura celna. W imieniu klienta po otrzymaniu od firmy spedycyjnej poszczególnych rachunków (cło, VAT oraz opłaty portowe) dokonujemy opłat, a klient jest zobowiązany do przelewu należnej kwoty za transport oraz opłaty celne.

Po dokonaniu opłat celnych, pojazd jest transportowany pod wskazany adres na terenie Polski.

W trosce o komfort i satysfakcję naszych klientów, oferujemy możliwość kompleksowej naprawy. Na życzenie klienta, pojazd może zostać dostarczony do jednego z naszych warsztatów partnerskich, gdzie zadbamy o jego pełną gotowość do użytku:

  • Realizujemy naprawę blacharsko-lakierniczą
  • Przeprowadzamy naprawę mechaniczną
  • Dokonujemy wymiany płynów eksploatacyjnych
  • Wykonujemy konwersję oświetlenia zgodnie z normami EU
  • Przeprowadzamy konwersję systemów radiowych, językowych i nawigacyjnych na wersje zgodne z polskimi normami i oczekiwaniami
  • Realizujemy kompleksowe zabiegi detailingowe , które obejmują m.in. mycie, czyszczenie tapicerki czy aplikacja powłoki ceramicznej
  • Na życzenie klienta, oferujemy usługę oklejania auta, dostosowując jego wygląd do indywidualnych preferencji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kompleksowej naprawy TUTAJ.

Nasi zadowoleni klienci

Doskonała
Na podstawie 70 opinii
Krzysztof Romanowski
Krzysztof Romanowski
21 Lipiec 2024
Polecam współpracę z US & JDM Cars z czystym sumieniem. Pierwszy raz ściągałem auto z USA i nie wiedziałem co mnie czeka ale profesjonalizm Pana Michała jak również całej załogi od pierwszego dnia kontaktu poprzez całą procedurę, opłaty cła, akcyzy była na najwyższym poziomie. Kontakt niemal przez całą dobę. Jestem naprawdę meeega zadowolony! Wynikiem naszej współpracy jest ten oto mój Dream Car
Piotr Dąbrowiecki
Piotr Dąbrowiecki
9 Lipiec 2024
Witam i wystawiam opnie od samego początku super kontakt z panami Kacprem i Miłoszem ;) od zakupu auta transport do warsztatu przez naprawę wraz z dokumentami do wydania mojego "Edka" ;) pozdrawiam
M N
M N
4 Lipiec 2024
Polecam z czystym sercem. Już po pierwszej rozmowie z Michałem wiedziałem, że będe klientem USJDM. Profesjonalne podejście, bardzo ciesze się, że nie zajmowałem się sprowadzaniem we własnym zakresie bo bym się skończył :) MIchał wszystko wytłumaczył od początku do końca, bez niedomówień i omijania jakiegokolwiek tematu. Rozjaśnił mi wiele spraw, szczególnie że auto sprowadzane było z Japonii. Pomocne wyliczenia na co możemy sobie pozwolić i jakie kwoty licytować. Ostatecznie udało się za 1 razem kupić auto które sobie upatrzyłem. Pozdrowienia dla chłopaków z Rzeszowa, widać że pasjonaci motoryzacji. Gdybym ściągał jakiekolwiek następne auto to na pewno do Was wrócę. Marzenie udało się spełnić, także Caymana też serdecznie polecam :)
Kasia Klos
Kasia Klos
20 Czerwiec 2024
Dziękujemy za pomoc w sprowadzeniu samochodu z USA. Firma była z nami w stałym kontakcie i przeprowadziła nas bez problemu przez cały proces.Samochód został dostarczony pod wskazany adres w ustalonym terminie.Polecamy każdemu, kto jest zainteresowany kupieniem auta z USA. Lila i Ryszard, Tomaszów Mazowiecki
Mateusz M
Mateusz M
18 Czerwiec 2024
Szczerze polecam! Po długich poszukiwaniach i wielu telefonach po firmach zajmujących się sprowadzaniem aut z USA trafiłem w końcu na US & JDM Cars i muszę przyznać, ze był to mój najlepszy wybór. Pan Konrad który prowadził cały proces sprowadzenia auta po pierwszym kontakcie telefonicznym odrazu wzbudził moje zaufanie. Bardzo profesjonalne podejście, wszystko wytłumaczone przejrzyście i rzeczowo. Pan Konrad bardzo rozważnie podchodzi do każdej licytacji dzięki czemu nie ma możliwości by coś poszło nie tak. Każda oferta była dokładnie sprawdzona przez Pana Konrada. Nie było żadnej presji by brać udział w licytacjach, a wręcz przeciwnie.. nie raz Pan Konrad musiał studzić mój zapał dzięki czemu wygralem auto z małym przebiegiem, z niewielkim uszkodzeniem w bardzo dobrej cenie. Świetny kontakt o każdej porze dnia! To był mój pierwszy zakup z USA i zapewne nie ostatni. Mając taka firmę i Pana Konrada mogę ze spokojem sprowadzać kolejne auta wiedząc, ze wszytko będzie ogarnięte na najwyższym poziomie. P O L E C A M !!!! 💪💪
Bartosz Makówka
Bartosz Makówka
13 Czerwiec 2024
Import auta z USA? Tylko tutaj! Nigdy nie sądziłem, że zostanę tak profesjonalnie potraktowany! Licytacja, Import, transport do Polski, naprawa pojazdu, kontakt z firmą itd. na najwyższym możliwym poziomie. Słowa nie opiszą tego jak dobrze współpracowało mi się z tą firmą. Napewno wrócę po koleje autko! 😎
Robert Sobka
Robert Sobka
13 Czerwiec 2024
Auto sprowadzone. Panowie z US & JDM Cars cały czas w kontakcie. Miła obsługa i atmosfera. Pomogli z całą papierologią. Gorąco polecam
Mariusz Oraczewski
Mariusz Oraczewski
16 Kwiecień 2024
Polecam firmę US&jdm cars import, mimo że nie doszło do finalizacji poszukiwań auta gdyż znalazłem auto w Polsce mogę polecić chłopaków z całą serdecznością, fachowość,rzetelność, wszystko wyjaśnione od a do z kontakt telefoniczny idealny .
krzysztof kidoń
krzysztof kidoń
28 Marzec 2024
Polecam firmę z całego serca .Chłopaki znają się na rzeczy i pomagają na każdym etapie.warto im zaufać.ps.do usłyszenia panowie

Zamów rozmowę z konsultantem

Nasi doświadczeni konsultanci są gotowi pomóc Ci w znalezieniu wymarzonego samochodu, dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć przygodę z unikalnymi, importowanymi pojazdami!